Kullanım ve Hizmet Koşulları

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İşbu Kullanım ve Hizmet Koşulları (“Koşullar”), Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Bulvarı No:15 06800 ODTÜ Teknokent-Ankara/TÜRKİYE adresinde bulunan Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. (“Sebit” veya “biz”) ile www.hizligo.com (“Site”) ve bu Site üzerinden kullanıma sunulacak olan ve tüm hakları Sebit’e ait online hızlı okuma ürünü olan Hızlıgo ürününden (“Ürün”) faydalanacak olan siz değerli kullanıcılarımız arasında akdedilmiştir.

Bu Koşullar ile Sebit’e ait olan Site ve Ürün’ün kullanımına ilişkin hüküm ve şartlar düzenlenmektedir.

Site’ye üye olmakla ve Ürün’ü satın almakla işbu Koşullar’da yer alan tüm hüküm ve koşulları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt edersiniz. Bu Koşulların kabul edilmemesi halinde, Site’yi ve Site üzerinden sunulan Ürün ve hizmetleri kullanamazsınız.

Site kapsamında 18 yaşından küçükler veli ve/veya vasinin izin ve/veya onayı olmaksızın alım-satım işlemlerinin tarafı olamazlar.

İşbu Koşullar’da düzenlenmeyen hususlarda Site ve Ürün’ü satın alma aşamasında onaylamış olduğunuz Mesafeli Satış Sözleşmesi, Ön Bilgilendirme Formu ve Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’nin uygulama alanı bulacağını hatırlatmak isteriz.

 • 1. Sebit, Site ve Ürün üzerinde ön tarama, inceleme, işaretleme, filtreleme, değişiklik yapma, reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutmaktadır (ancak bu konuda yükümlülük taşımamaktadır). Bu bağlamda, Sebit, 2 (iki) gün önceden tarafınızca sağlanmış iletişim kanallarına bildirimde bulunmak suretiyle geçici veya sürekli olarak Ürün ve hizmetlere erişimi engelleyebilir.
 • 2. Site’de ve/veya Ürün’de yer alan ve uygunsuz bulabileceğiniz herhangi bir metin, ifade, görsel vb. içerikten dolayı SEBİT’in herhangi bir sorumluluğu yoktur.
 • 3. Satın almış olduğunuz Ürün bireysel bir ürün olup kişiye özel çalışma planı sunmakta ve seviyenize göre egzersizler belirlemektedir. Bu nedenle Ürün’ü bizzat sizin kullanmanız gerekmektedir, çünkü Ürün size özgü olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu bağlamda, Ürün’e erişim için satın almış olduğunuz lisans hakkı birden fazla kullanıcı tarafından kullanılamaz.
 • 4. Site’ye üye olurken ve Ürün’den faydalanırken;
  • (i) Bir kişiyi taklit etmek amacıyla onun kullanıcı adını seçip kullanmanız,
  • (ii) Bir kişinin haklarının bulunduğu kullanıcı adını, o kişiden izin almaksızın kullanmanız,
  • (iii) Sebit’in yalnızca kendi takdiriyle hakaret, müstehcenlik, kişilik haklarına saldırı, yürürlükteki mevzuatlara bir aykırılık içerdiğini tespit ve kabul ettiği bir kullanıcı adı kullanmanız, yasaktır. Böyle bir ihlalin tespit edilmesi halinde SEBİT’in kullanıcı üyeliğini ve hizmetlerini askıya alma ve/veya üyeliği ve hizmet kullanımını sonlandırma hakkı vardır. Böyle bir durumda kullanıcı SEBİT’ten herhangi bir tazminat ve/veya para iadesi talebinde bulunamaz.
 • 5. Site’ye kayıt olmakla,
 • (i) Kayıt formunda belirtilen doğrultuda, kendi hakkınızda sağladığınız ve bundan sonra sağlayacağınız bilgilerin doğru, isabetli, güncel ve eksiksiz olduğunu,
 • (ii) Profilinizdeki bilgileri doğru, isabetli, güncel ve eksiksiz tutacağınızı beyan ve taahhüt edersiniz.
 • Sağladığınız bilgilerin yukarıda sayılan unsurları taşımaması veya Sebit’e sağladığınız bilgilerin bu unsurları taşımadığı yönünde makul sebeplerle şüphe duyması halinde üyeliğiniz ve/veya tarafınıza sunulan hizmetler askıya alınabileceği gibi, sunulan hizmetler ve/veya üyeliğiniz kısıtlanabilecek veya iptal edilebilecektir.
 • 6. Site’den ve Ürün’den yararlanmak istemeniz halinde, ücretli hizmet paketi satın almanız gerekmektedir. Bu kapsamda, Sebit tarafından 3 farklı hizmet paketi sunulmaktadır. Bu hizmet paketlerine ve içeriklerine ilişkin detaylı bilgiye https://www.hizligo.com/ adresinden veya ücretli hizmet paketi satın almak istediğiniz anda sizlere temin edilen Ön Bilgilendirme Formu’ndan ulaşabilirsiniz.
 • 7. Site üzerinden yaptığınız satın alma işlemlerine ilişkin ücret ödenmeden Ürün’e erişim sağlayamazsınız. Sebit, Ürün ve/veya hizmet satın alma işlemini kolaylaştırmak amacıyla size çeşitli ödeme yöntemleri sunabilir. Belirtmek isteriz ki, Sebit tek taraflı karar verme yetkisi dahilinde önceden haber vermeksizin, mevcut ödeme yöntemlerini değiştirme ve/veya yeni ödeme yöntemi ekleme hakkını saklı tutar. Ödeme işlemi sizin tercih etmiş olduğunuz ödeme yöntemine göre yapılacağından ve yapılacak ödeme işlemi sizinle ödeme yöntemini sunan kuruluş arasında gerçekleştirileceğinden, bu işlem ayrı bir sözleşmeye tabidir ve Sebit’in ödeme sürecine dair herhangi bir sorumluluğu yoktur. Satın aldığınız Ürün ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm vergisel yükümlülükler münhasıran tarafınıza aittir. Sebit, Site üzerinden yapılan satın alma işlemlerinden kaynaklanan fatura anlaşmazlıkları konusunda sorumluluk kabul etmemektedir. Faturayla ilgili sorunlar, ödeme işlemi yapan kişi veya kuruluşa ya da kredi kartı şirketine yönlendirilmelidir.
 • 8. Sebit, Site’yi ve Ürün’ü kullanımınızdan alacağınız sonucun beklentilerinizi karşılayacağını, bir sınav sonucuna, kesin bir başarıya ulaşacağınızı veya okuma hızınızda gelişme olacağını garanti etmez. Bu bağlamda, sunulan hizmetin kullanımı ve verimliliği tamamen sizin kontrolünüzde ve tercihinizdedir. Üründen sağlayacağınız fayda öznel olarak her kişi özelinde değişebilmekte olup bu husus siz kullanıcılarımızın çalışma sürecine ve kişisel yetenek ve becerilerine bağlıdır.
 • 9. Ürün’ü satın almak ve Ürün’e erişmek için adınız, adresiniz ve fatura bilgileriniz gibi kendinizle ilgili bilgileri vermeniz gerekebilir. Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgi için https://www.hizligo.com/kvkk, https://www.hizligo.com/gizlilik-politikasiadreslerinde yer alan aydınlatma metni ile Gizlilik ve Kişisel Verileri Koruma Politikası’nı inceleyebilirsiniz. Bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin daima gerçek, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz.
 • 10. Site’ye Sebit tarafından sağlanan arayüz dışındaki bir arayüzden veya başka bir şekilde erişmeyeceğinizi (erişmeyi denemeyeceğinizi) otomatik yollarla (kod dosyası, tarayıcı veya zaman zaman benzer teknolojilerin kullanılması dahil) erişmeyeceğinizi (veya erişmeyi denemeyeceğinizi) ve Site’de bulunan herhangi bir robot.txt dosyasında belirtilen talimatlara uyacağınızı; Site’yi/veya bağlı sunucuları,ağları etkileyecek veya aksamalara yol açacak herhangi bir işlem yapmayacağınızı; Site’yi ve Ürün’ü veya üçüncü taraflar tarafından işletilen web sitelerini, sunucuları veya ağları etkileyecek veya bunlarda aksamaya yol açacak şekilde kullanmayacağınızı; Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’nde açıkça belirtilmedikçe Ürün’ü ve Ürün’de yer alan içerikleri, markaları, amblemleri, logoları, uyarı ve açıklamaları herhangi bir amaçla çoğaltmayacağınızı, kopyalamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, silmeyeceğinizi, tersine mühendislik yapmayacağınızı, bedelli veya bedelsiz olarak satmayacağınızı, kiralamayacağınızı, pazarlamayacağınızı veya yeniden satmayacağınızı; alt lisans verme dahil üçüncü şahısların kullanımına ve tasarrufuna sunmayacağınızı, kamuya açık yerlerde izletmeyeceğinizi, lisans gerektiren herhangi bir ülkeye önceden lisans almadan (uzaktan erişim dahil) doğrudan veya dolaylı ihraç veya yeniden ihraç etmeyeceğinizi, umuma iletmeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı, işlemeyeceğinizi, bu bentte yer alan sorumlulukların ihlali ve tüm zarar sonuçlarından sorumlu olacağınızı ve Sebit’in tüm zararlarını nakden ve defaten tazmin edeceğinizi kabul ve taahhüt etmektesiniz.
 • 11. Ürün, dijital içerik kapsamında olduğundan dijital içeriğe erişim imkanı sağlandığı anda Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15/ğ Maddesi uyarınca cayma hakkınız bulunmamaktadır. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni ve Ön Bilgilendirme Formu’nu inceleyebilirsiniz. Benzer şekilde, Ürün ve hizmeti satın aldıktan sonra, Site’nin ve/veya hizmetlerin kullanılmaması ödenen bedelin iade edilmesini talep etme hakkı yahut bu bedelin ödenmesini reddetme hakkı doğurmaz. Bu kapsamda, Ürün’ün kullanımı tamamen sizin kontrolünüzde olup, Ürün’ü ne şekilde kullanacağınız tamamen sizin tercihinizdir.
 • 12. Ürün’e erişmek ve/veya kullanmak için gereken tüm bilgisayar donanımını ve iletişim donanımlarının temini ve bakımını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu bağlamda, Ürün’ü kullanabilmeniz için cihazınızın ekran genişliğinin minimum 670px, ekran yüksekliğinin ise minimum 500px olması gerekmektedir. Ürün, kullanmakta olduğunuz cihaz bakımından yeni sürüme geçme işlevi sunmamaktadır. Kullandığınız cihaz ücretli veya ücretsiz olarak yeni bir sürüme geçme olanağı sunuyorsa, bu yükseltmeler doğrudan cihazdan sorumlu olan 3. şahıslardan alınmalıdır.
 • 13. Mevzuatın öngördüğü ve/veya müfredat değişikliklerinin zorunlu tuttuğu durumlar hariç olmak üzere, Sebit’in Ürün’de esaslı bir değişiklik yapması, yapılan değişikliklerin objektif kriterler ışığında aleyhinize olması ve Ürün’den faydalanma haklarınızı kısıtlaması (örneğin mevcut erişim lisansının kısıtlanması, sona erdirilmesi gibi) halinde, değişikliğe dair Site’de bildirim yapılmasını müteakip 7 (yedi) gün içinde hizligodestek@sebit.com.tr mail adresine -sebeplerini de belirterek- Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ni feshetmek istediğinize ilişkin yazılı bildirimde bulunabilirsiniz. Bu halde, tarafınızca ödenen Ürün bedeli, Ürün’den faydalandığınız süreye göre hesaplanacak ve kullanılmayan süreye ait bedel tarafınıza iade edilecektir.
 • 14. Müşteri Desteği: Site’nin kullanılması ve işletilmesiyle ilgili destek (Ürünlerin nasıl bulunacağı, satın alınacağı, indirileceği, iade edileceği ve kaldırılacağı) kullanıcı arayüzünde sağlanmaktadır.
 • 15. İşbu Koşullar’ı onaylayarak, Site üzerinden yayınlanmak üzere Sebit’e gönderdiğiniz her türlü içerik üzerindeki (burada sayılanlarla sınırlı olmamak üzere) çoğaltma, uyarlama, değiştirme, tercüme etme, herhangi bir yolla yayılma (dağıtılma), temsil edilme ve işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilme (internet, radyo, televizyon, uydu, kablo, internet üzerinden yayın gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar ve mecralar vasıtasıyla ve/veya dijital iletim de dahil olmak üzere benzer araçlar ile) haklarını bedelsiz olarak ve herhangi bir süre, sayı, bölge sınırlaması olmaksızın münhasır olmayan (basit) lisans hakkını Sebit’e vermektesiniz. Ürün’ü kullanıcılara sunmak için gerekli teknik adımları atarken, (a) Ürün’ün farklı halka açık ağlar üzerinden ve farklı araçlarla iletebileceğini veya dağıtabileceğini; ve (b) içeriğinizi bağlı ağlar, araçlar, hizmetler veya medyaların teknik gerekliliklerine uydurmak ve uyarlamak için gerekli olan değişikliklerin yapılbileceğini kabul etmekte ve bu kapsamdaki lisansı Sebit’e vermek için gereken tüm haklara ve yetkiye sahip olduğunuzu teyit ve garanti etmektesiniz.Sebit işbu Koşullar’ı tamamen kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda revize edebilir. Herhangi bir revizyon veya değişiklik Site’de yayımlandığında geçerli olacaktır. Bu nedenle, değişikliklerden haberdar olmak için Site’yi düzenli olarak gözden geçirmeniz önemlidir. Ancak yapılan değişikliklerin objektif kriterler ışığında siz kullanıcılarımızın aleyhine olması ve işbu Koşullar kapsamında sunulan Ürün’den faydalanma hakkınızı kısıtlaması halinde Ürün ve Site’yi kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Bu durumda, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi hükümleri uygulanır.
 • 16. İşbu Koşullar’a ilişkin sorularınız için bizimle Site’deki “İletişim” bölümündeki adres ve telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.