Hızlı Okuma Nedir?

Hızlan, aydınlan!

Hızlı okuma, okuma hızınızın bilimsel yöntemlerle geliştirilerek çok daha kısa sürelerde çok daha fazla sayıda metni/dokümanı/kitabı anlayarak okuyabilme yeteneğidir. “Anlama”nın altını çizdik çünkü okuma kabiliyetinde de önemli olan nicelik değil nitelik, yani okuma eylemini ne kadar çok gerçekleştirdiğiniz değil, ne kadar etkili gerçekleştirdiğinizdir.

Hızlıgo; göze nasıl bakması, nasıl okuması ve nasıl kayması gerektiğini 'otomatik' olarak öğretir. Okuma ritmini ve hızını, gözün algılama kapasitesini, dikkat ve konsantrasyonu geliştirir. Göz-beyin arasındaki psikomotor okuma koordinasyonunu yeniden programlayarak, “anlayarak hızlı okuma” alışkanlığını kişinin özel gayretine ihtiyaç bırakmadan bilinçaltına yerleştirir.

Hızlıgo online hızlı okuma kursları sadece Ankara, İstanbul, İzmir’de değil, siz neredeyseniz orada!

Herkes hızlı okuyabilir!

Aslına bakarsanız, hızlı okuma kabiliyeti edinmek, göz ve beyin egzersizleri ile görme ve algılama kapasitemizi artırmak dışında bir şey değildir. Tabii üzerine biraz dikkat ve konsantrasyonla...

Doğru adımları takip ederek ilerlediğinizde, gözümüzün ve beynimizin tembellik haklarını fazlası ile kullandıklarını fark edecek, gerek ayrı ayrı gerekse etkileşim halindeki kapasitelerini artırmanın sandığınızdan çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Hızlı okumayı öğrenme kararınızdan sonra okuyacağınız milyonlarca satırı düşünerek, şimdiden sizi fazla yormayalım. Okuma yanlışları, okumayı yavaşlatan faktörler ve hızlı okuma hakkında doğru bilinen yanlışlar konusundaki merakınızı, hazırladığımız animasyonları izleyerek gidermeye ne dersiniz?

Yalnız hatırlatalım, “hızlı izleme” modu ile “anlayarak izleme” teknolojisi henüz icat edilmedi. :) Videoları normal zamanlamasında izlemenizi tavsiye ederiz. :)

Egzersizler

Hızlı okuma egzersizler

Serbestliğin de bir sistematiği var.

Bu alan, aşağıda gördüğünüz hızlı okuma tekniklerini içeren temel çalışmalardan oluşur:
- Okuma hızlarını geliştiren 6 Ana Egzersiz Modülü ve 18 Alt Modül
- Göz kaslarını geliştiren Göz Egzersiz Çalışmaları
- Gözün görme hızını geliştiren Hızlı Görme Çalışmaları
- Dikkat ve konsantrasyonu geliştiren Odaklanma Çalışmaları
- Okumaya ritim ve ahenk katan Okuma Çalışmaları
- Farklı alanlardan seçebileceğiniz, okuma hızınızı ve anlama düzeyinizi ölçebileceğiniz Okuma ve Anlama Çalışmaları

“Egzersizler”, “Kurs Modu”ndan farklı olarak, istediğiniz zaman çalışabileceğiniz bir yapı sunar.

Kurs Modu

Hızlı okuma kursu

Alanın ne olursa olsun, bu senin kursun!

Hızlıgo’nun kişiye özel yapısında, her yaşa ve eğitim düzeyine uygun metinlerle organize edilen “Kurs Modu” uygulaması vardır. Hızlıgo, Profesyonel, Öğrenci, Akademisyen ve Genel Okuyucu profilleri için, istedikleri yerden katılabilecekleri farklı modlarda çözümler sunuyor.

21 günlük kurs modu ile süre, seviye ve gün belirleyerek, istediğiniz yerden hızlı okuma çalışmaları yapabilirsiniz.

Günde en fazla 10 dakika ayırmanın yeterli olduğu, 1 yıl boyunca süren bir eğitim ise hızlı okumada acelesi olmayanlar için sunduğumuz bir çözüm.

Kurumsal kullanıcılarımız arzu ederlerse kendi kurs modlarını oluşturabileceklerdir.

Performans Takibi

Hızlı okuma performans takibi

Gelişimini izledikçe daha çok gelişirsin!

Hızlıgo “Performans Bilgileri” alanında, her kullanıcının okuma hızı, anlama oranları gibi veri ve istatistikler yer alır. Kullanıcının yaptığı çalışmaların sonuçları, tablolar ve grafiklerle göstergelendirilir.

Değerlendirmeler ise gelişmiş ölçme değerlendirme teknikleri ile gerçekleştirilir.

Serbest Okuma

Hızlı okuma serbest okuma, bloklama, gölgeleme ve blok okuma.

Kendi dokümanlarını da kullanabilirsin.

Hızlıgo “Serbest Okuma” alanında, kütüphaneden seçeceğiniz metinlerle ya da word, pdf, text, rtf gibi birçok farklı formattaki dokümanlarınızı programa yükleyerek okuma çalışmaları yapabilirsiniz.

Bloklama, gölgeleme, gruplama tekniklerinden herhangi birini kullanarak tüm metinlerinizi çok rahat ve gitgide hızlanacağınız bir tempoda okuyabildiğinizi göreceksiniz.

Okuma hızını ve anlama düzeyini
merak ediyor musun?
Hemen Ölç!

Zaman daha fazlasına değer!
Hızlıgo yalnızca 149 TL!
Hemen Al!